Vážení studenti, seriál Absolvent+ vám přináší rozhovory s lidmi, kteří ještě nedávno seděli ve vašich lavicích. Někteří z nich se dodnes filozofií živí, jiní si našli zaměstnání v médiích, kulturních institucích, státní správě nebo soukromých firmách. Všichni si však zachovali k filozofii a katedře kladný vztah a jsou ochotni pohovořit o tom, jakou roli hraje filozofie v jejich současné profesi, ale také jaké další kroky museli podniknout, aby dosáhli svého současného postu. Věříme, že vás tyto rozhovory budou motivovat k přemýšlení o vašich budoucích povoláních a že v nich naleznete také cenné rady pro vaše další uplatnění po studiích.

Absolvovala obor filosofie – bakalářské kombinované studium. Studium ukončila v roce 2011 a její bakalářská práce nese název Náboženská konverze jako morálně-filosofický problém.

Absolvoval obory filosofie, dějiny umění, němčina, estetika a doktorát z filozofie na FFMU. Studium ukončil v roce 2004. Disertační práce nese název Zusammengesetztheit und Realismus.

Absolvoval magisterský studijní program filosofie a historie (1996) a doktorský studijní program filosofie (2000). Jeho disertační práce nese název Pascal a novověk.

Absolvoval dvouoborové magisterské studium – obor filozofie na FF MU a obor mediální studia a žurnalistika na FSS MU v letech 1996 – 2003. Jeho magisterská práce nese název Narcismus v televizních reklamách.

Absolvoval obor dějiny umění – filozofie na FFMU. Studium ukončil v roce 2004. Jeho závěrečná práce nese titul Klášter premonstrátů v Nové Říši v 17. a 18. století.

Absolvoval obor filozofie – český jazyk a literatura. Studium ukončil v roce 2001. Jeho závěrečná práce nese název Reprodukce prvotních výpovědí.

Absolvoval obor filozofie – religionistika na FFMU. Studium ukončil v roce 2004. Jeho závěrečná práce nese titul Pojetí svobody u Michaela Foucaulta.

Absolvoval bakalářský program filozofie a magisterský program psychologie. V roce 2009 ukončil studium rigorózním řízením. Rigorózní práce nese název Zkušenost psychoterapeutického vztahu u terapeutů s pacienty s hraniční poruchou osobnosti.