Studentský klub na Katedře filozofie je místem (v současné době v on-line podobě), v němž se mohou setkávat zájemci o studium se studenty studijních programů Učitelství ZSV a Filozofie. Společným tématem studentského klubu jsou filozofické otázky a problémy, studium a výuka filozofie v nejrůznějších podobách.

Komu je klub určen?
  1. Zájemcům o studium programu Učitelství ZSV a Filozofie na Katedře filozofie FF MU. Pro uchazeče ze středních škol funguje jako celoroční „den otevřených dveří“ na naší katedře. Jako hosté jsou vítáni rovněž pedagogové, kteří základy společenských věd na gymnáziích již vyučují.
  2. Studentům programu Učitelství základů společenských věd a Filozofie, kteří zde mají prostor pro realizaci nejrůznějších podob pedagogické nebo přednáškové praxe.
Co se bude v klubu dít?

Zájemci o studium zde mohou získat přesnější představu, jak studium na naší katedře probíhá a co je jeho náplní. Děje se tak prostřednictvím krátkých přednášek, tematických diskuzí, referencí o filozofických knihách, otázkách a filozofech. Každý semestr se návštěvníci mohou rovněž setkávat se studenty i s vyučujícími Katedry filozofie, jimž mohou klást dotazy vztahující se ke studiu.

Studenti programu UZSV a Filozofie si zde mohou zkoušet a v praxi ověřovat nejrůznější podoby výuky. Budoucí učitelé zde mohou být v kontaktu se studenty středních škol a mohou si vyzkoušet zda, jak a čím je mohou a dokáží zaujmout. Předpokládáme, že zde mohou být rovněž realizovány některé výstupy z předmětu Didaktická dílna I, II.

Jak se mohu zúčastnit?

O každém setkání se s předstihem dozvíte z facebookových stránek katedry. Zájemci o účast napíší e-mail se žádostí o účast na příslušném setkání klubu a v odpovědi získají odkaz na on-line schůzku. Informace o setkáních Studentském klubu jsou rozesílány rovněž vyučujícím ZSV na středních školách.

Kontakt: studentskyklubKFFFMU@phil.muni.cz